كاهش خطر مرگ بر اثر سكته مغزي بامصرف مرتب قهوه


محققان موسسه ملی سرطان ایالات متحده آمریکا دريافتند: افراد میانسالی که به طور مرتب قهوه کافئین‌دار یا بدون کافئین می‌نوشند، در مقایسه با سایرین، کمتر در معرض خطر مرگ قرار می‌گیرند.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، نتایج پژوهشی وسیع بر روي افراد میانسال نشان داده است که با در نظر گرفتن عوامل خطر مرگ و میر مانند سیگار و مصرف الکل، احتمال بسیار اندکی وجود دارد که افراد قهوه خور، بر اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی، تنفسی، سکته مغزی، دیابت و عفونت‌ها، صدمات و تصادفات جان خود را از دست دهند.

محققان، به منظور انجام این پژوهش، ارتباط بین نوشیدن قهوه و مرگ را در 400 هزار زن و مرد 50 تا 71 ساله بررسی کردند و طی این مطالعه دریافتند: افرادی که روزانه سه فنجان یا بیش از سه فنجان قهوه می‌نوشند، حدود 10 درصد کمتر از سایرین در خطر مرگ قرار دارند. این پژوهش همچنین نشان داده است که هرچه قهوه بیشتر مصرف شود، احتمال خطر مرگ نیز به مراتب کاهش می‌یابد. بر اساس اين پژوهش، هنوز علت رابطه بین مصرف قهوه و کاهش مرگ و میر شناسایی نشده است، چراکه به گفته محققان بیش از هزار ترکیب در قهوه وجود دارد که می‌تواند به طور بالقوه سلامت بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

پژوهشگران در ادامه با اشاره به يافته‌هاي حاصل از اين تحقيق اظهار دارند که ممکن است نحوه دم کردن قهوه، اثر مولفه‌های محافظتی موجود در قهوه را تحت تاثیر قرار دهد. در عین حال محققان هشدار داده‌اند که نمی‌توان اطمینان 100 درصدی مبنی بر افزایش طول عمر با مصرف قهوه را در نظر گرفت و برای اثبات رابطه علت و معلولی این امر، تحقیقات بیشتری نیاز است. این پژوهش در مجله «New England Journal of Medicine» منتشر شده است.